Kolekce symbolů pro obce, města a městysy

Kolekce symbolů pro obce, města a městysy

Znak je tváří každého města i obce a je jedním ze základních identifikačních prvků. Umí vytvořit zdravé patriotské pouto a prohlubuje sounáležitost občanů. Znak dokážeme správně graficky navrhnout a aplikovat jej na širokou škálu produktů (vlajka, stuhy, upomínkové předměty, aj.), čímž převedeme vaši vizuální identitu v hmatatelné reprezentační předměty.

Jsme odborníky na heraldikuvexilologii. Mezi naše zákazníky patří přes 4 000 obcí, městysů a měst z celé České republiky a zahraničí. Všechny naše produkty jsou provedeny v souladu s právními předpisy o užívání státních symbolů ČR a mají garanci heraldické správnosti. Naším přáním je, aby vaše nové symboly byly vřele přijaty nejen vedením obce, ale i samotnými občany a byly užívány při slavnostních i každodenních příležitostech.
Nechejte o vaší historii, tradicích a hodnotách promlouvat a zkrášlete místa, která milujete! 

Několik tipů pro výbavu obecního / městského úřadu

Velký státní znak České republiky musí zvenku označovat nejen budovu obecního či městského úřadu, ale měl by být reprezentativně umístěn i v interiéru úřadu – v jednací místnosti, zasedacím sále či v jiných reprezentativních prostorách.

Znak České republikyStátní vlajku České republiky musí dle zákona ve dnech státních svátků viditelně vyvěšovat na budovách nejen obce, městysy, města, městské obvody, městské části a kraje, ale také školy, univerzity, státní, kulturní a vědecké instituce nebo třeba nejvyšší státní úřady či soudy.

Státní vlajka České republikyObecní a městský znak je symbolem samostatnosti a svébytnosti každé samosprávy, která ho používá jako výraz své vlastní identity.

Statní znak ČR a znak obce/města/městysuObecní a městská vlajka je vedle obecního a městského znaku samostatným symbolem, ale společně tvoří neoddělitelnou jednotu komunálních symbolů.Tištěná vlajka obce/města/městysuZávěsný odznak starosty v podobě se státním znakem ČR a opisem ČESKÁ REPUBLIKA je důležitou insignií každého starosty při významných a slavnostních příležitostech.
Závěsný odznak pro starostySmaltované ovály se znaky v nepřehlédnutelném oválném tvaru se staly charakteristickým označením úředních budov. Kombinace dvou oválů na jedné fasádě – jednoho s velkým stáním znakem ČR a nápisem OBECNÍ ÚŘAD (vlevo) a druhého se znakem obce a NÁZVEM OBCE (vpravo) – se stala vyhledávaným standardem.
Smaltované ovály se zankem a názvem obce/města/městysu

Česká státní vlajka musí povinně vlát, na budovách úřadů a institucí, v den státního svátku. Zákon říká, že vlajková výzdoba začíná zpravidla v 16 hodin dne předcházejícího a končí v 8 hodin dne následujícího po dni státního svátku. Mimo tyto sváteční dny však může vlajka na budovách a stožárech vlát stále a není nutné ji stahovat.
Správné pořadí vlajek při jejich vyvěšení

Vyhotovení produktů 

Jako specializovaná firma nabízíme kompletní kolekci symbolů. Vaše symboly vám nejen graficky správně navrhneme, ale rovněž jim dáme i hmatatelnou podobu. Vyrobíme pro vás venkovní tištěné vlajky s dlouholetou životností, smaltované ovály se znakem obce i státním znakem ČR, uvítací znaky před vjezdy do obce, stolní vlaječky, odznaky, pamětní mince, medaile, samolepky, nůžkové stany se znakem a názvem vaší obce a mnoho dalších výrobků s vašimi komunálními symboly. Všechny naše produkty jsou provedeny v souladu s právními předpisy o užívání státních symbolů ČR a mají garanci heraldické správnosti.

Poradenství

Samozřejmostí a nedílnou součástí naší nabídky je i poradenství pro: získání prostředků na pořízení komunálních symbolů z dotací a grantů a uspořádání slavnostního uvedení symbolů do života nebo jejich žehnání.  

Čištění, konzervování a výroba repliky obecních symbolů

Náležitá profesionální péče může praporu či vlajce navrátit nejen původní barvy a lesk, ale také prodloužit životnost. Pracujeme i s původními vlajkami, které umíme vyčistit, zakonzervovat a zrestaurovat. Zhotovíme také věrnou repliku.

Pokud vaše obec, město či městys vlastní historické symboly (vlajku, znak) starší než 50 let, jsou to insignie velmi vysoké hodnoty. Pokud již nejsou vhodné k užívání, doporučujeme je konzervovat, tedy ošetřit, zachovat jejich současnou podobu a zamezit dalšímu poškození. Jednou z možností  jejich obnovy je výroba věrné repliky. Naše společnost se rovněž zaobírá čištěním obecních/městských symoblů.

Gallery & inspiration

Chcete vědět jakými způsoby lze získat finance na vlajku, prapor či jiné symboly?

Zadejte e-mailovou adresu a získejte e-book s užitečnými radami a návody zdarma.

Zadáním e-mailové adresy nám udělujete souhlas se zasíláním příležitostných obchodních sdělení a novinek. Svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat a z odběru se odhlásit.

Advantages of Alerion

  • Traditional handcraft
  • Quality materials
  • Long-time experience
  • The longest warranty
  • Guarantee of expertise
  • Personal customer care